Certyfikat ISO 14001

iso 14001

W zakresie zarządzania środowiskowego międzynarodowe standardy wyznacza norma ISO 14001. Celem takiego działania jest dostarczenie organizacjom na całym świecie skutecznego systemu zarządzania środowiskowego, przy zachowaniu możliwości zintegrowania z innymi działaniami w zakresie zarządzania organizacją w ogóle. Głównym zadaniem jest wsparcie ochrony naturalnego środowiska oraz ograniczenie występowania zanieczyszczeń, przy uwzględnieniu potrzeb społecznych i ekonomicznych.

Wdrożenie systemu i posiadany certyfikat ISO 14001 pozwalają skutecznie kontrolować wpływ Twojej firmy na środowisko naturalne. Dzięki temu spełnisz wymagania prawne obowiązujące w tym zakresie oraz udowodnisz, że dążysz do zwiększenia efektywności przy jednoczesnej redukcji odpadów i minimalizacji negatywnego oddziaływania na środowisko. Decyzja o wdrożeniu i certyfikacji systemu ISO 14001 to:

  • poprawa wizerunku firmy,
  • wzrost satysfakcji dotychczasowych Klientów,
  • większa szansa na pozyskanie nowych partnerów biznesowych,
  • podniesienie zyskowności przedsięwzięcia i redukcja kosztów związanych z odpadami,
  • poprawa świadomości ekologicznej pracowników,
  • przewaga konkurencyjna.

Nasza firma oferuje pomoc w zdobyciu certyfikatu ISO 14001 oraz na każdym etapie procesu wdrażania systemu do organizacji. Zależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz profilu działalności przeprowadzamy prace w obszarze wdrożenia systemu w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy. Naszym celem jest zagwarantowanie jak najlepszych rozwiązań dla każdego przedsiębiorstwa oraz zapewnienie prawidłowej obsługi wdrożonych działań.

Wszystkie certyfikowane organizacje na zgodność z ISO 14001:2004 mają czas do września 2018 na dostosowanie się do nowych wymagań normy ISO 14001:20015. Po tym terminie wszystkie obecne certyfikaty ISO stracą ważność i nie będą już uznawane.

Pomożemy Państwu w przejściu na nową normę. Zapytaj o szczegóły już dziś