Wdrożenie ISO

Realne korzyści dla firmy i pracowników oraz skuteczne wsparcie w procesach produkcyjnych i realizacji usług to główne zalety, jakie zapewniają krajowe i międzynarodowe normy. Nasza firma świadczy usługi, których celem jest wdrażanie ISO, czyli wprowadzanie do firm systemów zarządzania m.in. jakością, środowiskiem, higieną i bezpieczeństwem, itp. Działamy w zgodzie z obowiązującymi standardami i pomagamy usprawnić działania przedsiębiorstwa w określonym normą kierunku. Naszym głównym celem przy wdrażaniu ISO jest zagwarantowanie prawidłowego funkcjonowania wszystkich wprowadzonych rozwiązań oraz pełne zaznajomienie z nimi pracowników.

ISO 9001

ISO 9001 to najpopularniejsza i najbardziej uznana norma jakości na świecie.

ISO 9001

ISO 27001

ISO 27001 to międzynarodowa norma określająca wymagania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

ISO 27001

Jest to ta sama norma. Różnica zapisu wynika z faktu, że norma ISO ukazała się w 2008 roku, natomiast Polski Komitet Normalizacyjny przetłumaczył i wydał normę w lutym 2009r. Obie wersje są poprawne i równoważne, jednak zalecamy by w dokumentacji systemowej stosować jednolity zapis.

Koszt certyfikacji jest uzależniony od kilku czynników, przede wszystkim:

– od czasu trwania audytu, a ten jest kalkulowany w oparciu o ilość zatrudnionych osób (niezależnie od formy zatrudnienia),

– złożoności realizowanych procesów- np. jeżeli firma nie prowadzi prac związanych z projektowaniem, czas trwania audytu może zostać skrócony o nawet 30%,

– opłaty akredytacyjnej- jej brak może świadczyć o tym, że jednostka certyfikująca nie posiada akredytacji , a więc należy rozważyć wartość takiego certyfikatu, ponieważ większość kontrahentów nie honoruje certyfikatów nieakredytowanych.

W kosztach certyfikacji należy uwzględnić koszty dojazdu i zakwaterowania auditora. Klient jest bowiem zobowiązany do zapewnienia noclegu dla auditora dzień przed planowanym terminem auditu.

Na Państwa życzenie uzyskujemy niezobowiązujące oferty z akredytowanych jednostek certyfikujących dla porównania kosztów i warunków współpracy.

Nowa edycja normy ISO 9001 z 2015 roku wprowadza zmiany, na których wprowadzenie firmy posiadające certyfikat wydany w oparciu o poprzednią wersję (2008) mają termin 3 lat od dnia ukazania się normy ISO 9001:2015 we wrześniu 2015 roku. W ramach przygotowań należy uporządkować istniejący system. Zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami nowej normy już teraz i przygotowania planu wdrożenia tych zmian.

Masz pytanie? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 539 383 053e-mail: biuro@med-legis.pl